Promocija knjige

Učenici trećeg i četvrtog razreda naše škole danas  su bili na promociji knjiga “Propolis book” Valijamsa i Badijela. Marina Stanković

9. марта је у нашој школи гостовала је Зорица Илић, преводилац са Чешког језика, која је ученицима представила књигу “Чарапокрадице”, аутора Павела Шрута у издању Издавачке куће “Одисеја”. Промоцији су присуствовали ученици  трећег, четвртог и петог разреда који су пажљиво слушали о чему говори књига и касније постављали питања и износили своје утиске. Иначе у току је и продајна изложба “Одисејиних” књига у библиотеци са 20% попуста

20160309_102822

Велико хвала родитељу наше ученице господину Ивану Живићу који у своје име и име свог предузећа “Itech Elite”d.o.o. школској библиотеци донирао 42 књиге издавачке куће “Bookland”.

20160516_095232

U petak, 20. maja u svečanoj sali održana je promocija knjige Dejvida Valijamsa “Deda u bekstvu” Izdavačke kuće “Propolis books” na kojoj su trećaci i četvrtaci uživali u čitanju delova knjige i poželeli da je što pre pročitaju. Škola je na poklon dobila jedan prerak knjige, a deci je omogućeno da je po promotivnoj ceni kupe ako žele.

20160520_104022

ЧИТАЛАЧКА ЗНАЧКА

20161128_134745 20161128_134609-120161128_13460920161128_134709

Промоција књиге

Данас је одржана промоција дивне књиге писане по истинитој причи о горили који је већи део свог живота провео у кавезу у холу једног тржног центра у Америци. Причу прича сам Иван који покушава да схвати свет људи и њихов начин живота. Дивно, топло и пре свега људски. Присуствовало је око 30 ученика од 5. до 8. разреда.

20161214_100515 20161214_100342

БОЖИЋНИ САЈАМ КЊИГА

Четвртаци у посети Божићном сајму књига у Дому синдиката. Обилазили су штандове, купили понеку омиљену књигу и отишли у Мек да после хране за душу нахране и тело.

20161228_113009

Школско такмичење рецитатора

20170125_125533

У школској библиотеци одржано је у среду 25. 1.2017. Школско такмичење рецитатора.Учесници су били ученици наше школе, по један представник одељења I – VIII разреда.

Богатством писане речи наметнули су жирију тежак задатак па је доделио по два прва места у категорији млађег и старијег узраста.

Прво место и пласман на Општинско такмичење остварила је ученица I 6 Јоцић Марија песмом Дејана Алексића ,,Посвађане ципеле“ (ментор – учитељ Мирјана Шеша)

Прво место школи припало је Субошић Јани, уч.III 1 песмом Бране Црнчевића ,,Љубоморно дугме“(ментор-учитељ Бојана Блажевић)

Друго место освојио је Чоловић Сергеј, ученик I 4 интерпретацијом Женске ругалице аутора Тода Николетића (ментор- учитељ Милица Дувњак)

Треће место припало је Данић Анђели, ученици IV 3 која је говорила песму ,,Баш важно“ Татјане Пуповац (ментор – учитељ Александра Вујатовић)

Старији узраст :

Прво место и пласман на Општинско такмичење остварио је Марјановић Никола , уч.VI 3 песмом ,,Не знам да се љубим“ Недељка Попадића (ментор – наставника Крунић Ана)

Прво место у школи припало је Радосављевић Ирини, уч.VI 1 за интерпретацију песме Виолете Јовић ,,Неке важније ствари“ (ментор – наставник Ђукић Ивона)

Друго место освојила је Поповић Марија,уч VIII 1 за песму Сергеја Јесењина ,,Песма о керуши“( ментор – наставник Нововић Данка )

Треће место заузела је Радосављевић Нађа са песмом Недељка Попадића ,,Неки те не воле људи`

(ментор – наставник Нововић Данка)

Наставници српског и енглеског језика

Марина, Александра и Ивона

Како се каже волим те

Промоција књиге “Како се каже волим те” аутора Слободана Станишића у Дечјем културном центру у петак, 24. 2. 2017. Аутор је прочитао неколико својих песама, а дечји хор “Чаролија” је певао песме које су компоноване на стихове аутора збирке.

Mарина Станковић

Данас, 7.3.2017. у нашој школи је гостовала Јасминка Петровић, најчитанији, најнаграђиванији и најпревођенији дечји писац нашег времена. Дружила се са децом од другог до осмог разреда и представила своје књиге. Разговор са њом је био толико интересантан да смо продужили сусрет за још пола сата.

Mарина Станковић

Marina Stanković