Тоyота Србија

“Тоyота Србија” је у јануару наставила са својим пројектом “Тоyота учионица” чији је циљ подизање свести ученика о заштити животне средине. Њихов тим посетио је Основну школу „Данило Киш“ у Београду и извео још једну занимљиву презентацију о животној средини ученицима 3. разреда. Овог пута је Тоyотин партнер, МАГ Центар, такође учествовао у овом догађају, а имали смо и специјалне госте, међу којима је био и председник Тоyота Адриа групе, господин Кенсуке Тсуцхиyа.

Са ученицима су разговарали о начинима на који они могу помоћи нашој планети у свакодневним активностима (као што су рециклажа, штедња воде итд.), а деца су такође показала интересовање за причу о хибридним возилима. Нису заборавили да нагласе важност безбедности у саобраћају, па су сви обећали да ће увек користити сигурносне појасеве.

На крају дружења, одржали су радионицу и направили календар еко-аутомобила за децу.

Тоyотина канцеларија ће и даље активно радити на овом пројекту друштвене одговорности. План је да се обухвате 4 теме које су важне за децу, као и за Тоyоту:
– Заштита животне средине
– Безбедност у саобрац́ају