Еко-радионице

ИЗВЕШТАЈ – ЕКОЛОШКЕ РАДИОНИЦЕ

Основна школа “Данило Киш” учествовала је у трећој и четвртој реализацији пројекта Еко-радионице омладинског еколошког удружења EcoHub, где студенти/еко-ментори са Универзитета у Београду једном недељно држе часове ученицима и кроз низ креативних радионица уче о екологији. Трећа реализација обухватала је прво пологодиште школске године 2018/2019 и трајала је од 15.10.2018. до 15.12.2018. а кроз тај циклус прошло је 7 одељења (2/4, 2/5, 2/7, 3/1, 3/5, 5. разред и 6. разред) којима је 14 еко-ментора држало еколошке радионице (2 еко-ментора по разреду). Четврта реализација трајала је за време другог полугодишта школске године 2018/2019 у периоду од 11.03.2019. до 14.06.2019. и кроз тај циклус је прошло 8 одељења (2/1, 2/3, 2/4, 2/5, 2/6, 2/7, 3/1, 3/5) којима је држало 16 еко-ментора (2 еко-ментора по разреду). Током две реализације је прошло више од 300 ученика ОШ “Данило Киш”.

Теме еколошких радионица треће реализације (Октобар-Децембар 2018. године):

• Октобар – Отпад
  • Новембар – Природни ресурси
  • Децембар – Еколошке иновације

Теме еколошких радионица четврте реализације (Март – Јун 2019. године):

• Март – Еволуција Земље
  • Април – Екологија биљака
  • Мај – Загађење: светлост, бука, киселе кише

Такође, школа је учествовала на јавном догађају ЕкоМанифест под слоганом Лансирај своје еколошко знање, одржаног 18.05.2019. године испред СЦ “Милан Гале Мушкатировић”. Овај догађај окупио је ученике, студенте и волонтере али и бројне пролазнике и посетиоце који су имали прилику да освоје награде одговарајући на еколошка питања наших ученика али и да се придруже заједничком креативном раду.

EKO РАДИОНИЦЕ

Евалуација пројекта

Током првог полугодишта одељење 1/3, чланови еколошке секције и студенти Биолошког факултета у сарадњи са НГО Алтернактива и EcoHub-ом организовали су пет радионица. Наши прваци су од три вредне студенткиње сазнали шта је екологија, зашто је важна. Упознали су се чиниоцима који утичу на климатске промене, загађење околине, као и са угроженим и заштићеним врстама биљака и животиња Србије и света. Играли су игре, цртали, бојили, рециклирали и показали завидно предзнање.

Са настрпљењем ишчекујемо наставак сарадње у другом полугодишту.

студенткиње Тамара Ивковић, Сара Станковић и Анђела Станковић

и учитељица Александра Вујатовић