Представљање пројeкта колегама из других школа

У оквиру пројекта Поглед даље, тим који учествује у његовом спровођењу угостио је у суботу, 4. 12. 2021. колеге из пет београдских школа: ОШ „ Милена Павловић Барили“, ОШ „Змај Јова Јовановић“, ОШ „Бора Станковић“, ОШ „Војвода Путник“ и ОШ „Јајинци“.

Обука је првенствено била намењена наставницима који желе да унапреде дигиталне компетенције. Гостима је представљен сам пројекат Поглед даље, где су се учесници, осим са конкретним пројектом, упознали и са начином спровођења пројеката које финансира Erasmus+ програм. Полазницима обуке затим су представљени начин и могућности коришћења апликације MIT App Inventor. Имали су прилику да креирају апликације, испробају њихов рад, као и да чују савете за њихову примену у настави.

Обуци су присуствовали учесници различитих профила – од стручних сарадника, преко наставника разредне наставе и наставника српског језика и књижевности, до наставника информатике.