Излет четврти разред

Ученици 4. разреда на излету су обишли Орашац, Топлу и Аранђеловац. Имали су прилику да посете место на коме се одиграо један од најзначајнијих догађаја у историји српског народа – Први српски устанак. Обишли смо Карађорђев музеј  у Тополи, у коме су ученици могли да виде личне предмете нашег знаменитог вожда Карађорђа Петровића, као и аутентично оружје из Првог српског устанка. Лаганим пешачењем, кроз предивну шуму, корачали смо према Опленцу, на коме се налази предивна кућа краља Петра I Карађорђевића, из које је посматрао изградњу своје задужбине – цркве Св. Ђорђа. Посета саме цркве је била једна од најлепшег тренутка на целом излету, а посебан утисак оставља маузолеј династије Карађевић, који се налази у подземљу саме цркве. Ученици су своје слободне активности провели у Буковичкој бањи у Аранђеловцу. У вечерњим сатима се враћамо кући са предивним утисцима и у добром расположењу.