ИЗВЕШТАЈ О РЕАЛИЗОВАНИМ АКТИВНОСТИМА МЕЂУНАРОДНИ ДАН БОРБЕ ПРОТИВ ВРШЊАЧКОГ НАСИЉА 24.2.2021. ОШ „ДАНИЛО КИШ“

Дана  24.2.2021. године бројне активности реализоване су у свим одељењима наше школе, у складу са узрастом ученика.

Све одељенске старешине кроз час одељенског старешине упознали су ученике са значајем обележавања овог важног датума, али и упутили ученике како да до вршњачког насиља не дође, а уколико до инцидентне ситуације дође на који начин да поступе.

Активности:

• Најмлађим ученицима наше школе прочитана песма нашег учитеља „Школа без насиља“ (у прилогу) ; након тога разговори, гледање филма и осмишљавање порука
  • Радионице предложене дописом
  • Прегледање, анализа и дискусија на тему видео презентација и кратких филмова
  • Израда розе мајица
  • Израда паноа
  • Исписивање порука пријатељства и другарства
  • Пуштање розе балона
  • Разговор о предрасудама
  • Попуњавање упитника
  • Велики број запослених у школи понео је тога дана неки розе одевни предмет
  • Активност вршњачког тима
  • Заједничке игре
  • Представници Ученичког парламента су на симболичан  начин пружили подршку другарству, ненасиљу, толеранцији и обележили Дан розе мајица. Ученици су поносно носили одевне предмете у розе боји чиме су подржали жртве вршњачког насиља и презентовали на најсветлији начин храброст, одлучност и понос. Парламентарци су заједничким ангажовањем уредили пано, који ће у наредном периоду бити сигурно место подршке за све ученике. Простор паноа је испуњен порукама подршке ученика ученицима и афирмише идеју заједништва, позитивних вредности и емпатије.

Данијела Чоловић, дир.школе