ЕКСКУРЗИЈА УЧЕНИКА 7. И 8. РАЗРЕДА

Ученици 7. и 8. разреда наше школе провели су два дивна дана  на првој заједничкој екскурзији( 8. и 9. априла 2016. године).
Првог дана посетили су туристички центар
Златибор и  етно село Дрвенград. Пријатне шетње и посете преплитале су се дружењем и слободним активностима, што се наставило у хотелу Оморика на Тари.
Другог дана ученици су упознали чари Мокре Горе, шетајући и возећи се чувеним музејским возом, обновљеном деоницом-“Шарганска осмица”. Током занимљиве вожње ученицима  су путем разгласа представљени  историјски детаљи везани за предео  којим су пролазили, а уживали су и у  звуцима етно-музике. На повратку за Београд,  у манастиру Рачи ученици су упознати са историјом манастирског комплекса и чињеницом да је овај манастир био један од изворишта писмености нашег народа.