Драга децо и поштовани родитељи,

Окружно такмичење из математике за територију ШУ Београд ће се одржати у ОШ „Бора Станковић“ и ОШ „Данило Киш“ на Вождовцу, у недељу 25.04.2021.

Услед ситуације изазване пандемијом корона вируса дошло је до промене првобитно заказаног такмичења и прилагођавања новонасталој ситуацији.

Долазак ученика је планиран у 13 часова, распоређивање по учионицама до 13:30 часова, а израда задатака од 14 до 16:30 часова.

Прелиминарни резултати окружног такмичења из математике ће бити објављени на сајту OШ”Бора Станковић“ (www.osborastankovicvozdovac.edu.rs) и ДМС-Београд (www.dmsbg.rs) у недељу, 25.04.2021. у касним вечерњим сатима.

Решења задатака ће бити објављена на сајту Друштва математичара Србије ( www.dms.rs ) у недељу, 25.04.2021. у 16:30 h, те вас молимо да се након израде и предаје радова не задржавате у холу и испред школске зграде.

Евентуални приговори (жалбе) на прелиминарне резултате окружног такмичења из математике се достављају искључиво преко ученикове школе, са потписом предметног наставника и оверено печатом школе на посебном обрасцу, јединствено за све ученике школе. Потписане и печатиране обрасце за приговоре, школе скенирано шаљу на мејл: dms.beograd@dms.rs  најкасније у уторак, 27.04.2021. године до 20 часова.

Молимо да разумете овакав начин достављања приговора, настао услед актуелне епидемиолошке ситуације, као и да поштујете рокове и процедуру. Приговори (мејлови) пристигли после назначеног рока и мимо наведене процедуре неће бити разматрани.

Одлука окружне комисије за жалбе је коначна.

Коначни резултати окружног такмичења ће бити објављени до четвртка, 29.04.2021. у 12 часова.

На резултате окружног такмичења VI, VII и VIII разреда могуће је уложити приговор Државној комисији у року од 5 дана од одржавања окружног такмичења. Писмени и образложени приговор који садржи на које елементе рада ученика се он односи, може да уложи искључиво ученикова школа, а приговор потписује предметни наставник ученика. Државна комисија утврђује коначне резултате, као и списак учесника Државног такмичења, најкасније 10 дана од одржавања окружног такмичења и објављује га на сајту ДМС.

Подружница ДМС-Београд