Пронађи своју локацију – угледни час

У оквиру пројекта Поглед даље  30. маја 2022. одржан је угледни час у одељењу 6/1 под називом Пронађи своју локацију. Час су реализовали наставник енглеског језика Радисав Стеванчевић и наставник технике и технологије Слободан Бекоња. На почетку часа ученици су се упознали са платформом MIT App Inventor која се користи за израду апликација. Ученици су уз помоћ наставника, корак по корак, на овој платформи направили апликацију Локатор. Лепо су се снашли и са интерфејсом и са кодом апликације. Пред крај часа ученици су на карти Србије пронашли Београд и координате наше школе, а на апликацији су касније потврдили пронађено.

Часу су присуствовале наставница технике и технологије Наташа Ников и наставница географије Душица Пецељ.

Радисав Стеванчевић и Слободан Бекоња