Други светски рат

Ученици 8.4 одељења су нам представили Други светски рат, највеће страдање у историји, на свој начин, онако како су га они доживели.Представили су светске вође, Велику тројку, краља Србије из тог периода и друге.Посебан акценат је стављен на приче које су сведочиле наше ученице као преживеле жене из разних логора. Највећу пажњу је привукла ученица која је глумила Дијану Будисављевић . Њу су преплавиле емоције док је говорила о страдању деце и о оној дечици које је успела да спаси из логора смрти.Охрабрили смо је аплаузом!Часу су присуствовале наставнице Сања Станишић и Драгана Фиданов, ученици 7.4 одељења и малени ђаци другаци. Ученици – гости су осмацима после завршетка излагања постављали питања везана за Други светски рат.

Поносна наставница,Јелена Калезић