САРАДЊА ОШ „ДАНИЛО КИШ“ СА ШКОЛОМ ИЗ СЛОВЕНИЈЕ

ОШ „Данило Киш“  била је домаћин ученицима и наставницима ОШ „Франц Лешник – Вук“ из Сливнице код Марибора, са којом је успостављена је сарадња.

Ђаци из Словеније били су два дана гости ученика са Вождовца, а заједно су припремили и концерт. Хорови обе школе изводили су традиционалне и савремене мелодије – од џеза, рока до озбиљне музике. Свој наступ завршили су заједничким извођењем чувеног хита „Девојко мала“, а дружење је улепшао и наступ  фолклора из ОШ “Данило Киш“.

Госте из Словеније је поздравила директорка школе Данијела Чоловић,а директор словеначке школе „Франц Лешник – Вук“ Антон Обрехт је изразио наду да ће се сарадња наставити узвратном посетом Вождовчана Словенији.

Гостима је организован и обилазак Београда, тако да су посетили Етнографски музеј, Природњачки музеј, Калемегдан, прошетали Кнез Михаиловом улицом.