О АРЧИБАЛДУ РАЈСУ И ДАНИЛУ КИШУ – ДАНИ ЕВРОПСКЕ БАШТИНЕ У ВОЖДОВАЧКИМ ШКОЛАМА

Манифестација Дане европске баштине у организацији ГО Вождовац започела је приказивањем документарно – играног филма о Арчибалду Рајсу – „Чујте Срби“.

У ОШ „Данило Киш“ представљено је књижевно дело и живот великог писца чије име Школа носи. Данило Киш је од 1966. године неколико стваралачких година провео на Вождовцу, у улици Ранка Тајсића 40, на четвртом спрату.

Ученицима VIII разреда своја сећања на лично познанство са писцем, пренео је проф. др Миливоје Павловић, члан Удружења књижевника Србије, који је представио своју књигу „Венац од трња за Данила Киша“ и даровао је школској библиотеци. Ученик VIII 3 Никола Сегић припремио је видео презентацију о Кишовом делу, а на крају је прочитано Писмо Данилу Кишу – из пера ученице Јане Живић.

Предавање у организацији ГО Вождовац уприличено је поводом 85. година од рођења и три деценије од смрти Данила Киша.