Конаку кнеза Милоша

У Конаку кнеза Милоша у Топчидеру ученици одељења 7/3 у пратњи разредног старешине, наставнице историје Марије Латиновић, видели су сталну поставку Историјског музеја Србије под називом „Милош Обреновић – династија, историја, мит“, посвећену творцу модерне српске државе кнезу Милошу, његовим заслугама за ослобођење од османске власти, као и значају који су његови наследници из династије Обреновић имали у српској историји 19. века.
Поставка обухвата оријенталну собу за разговор и одмор, тзв. диванхану, реконструкцију првобитног ентеријера собе  кнеза Милоша Обреновића у којој је изложена његова посмртна маска и просторије у којима су кроз велики број ликовних дела, документарног материјала и личних предмета приказани родоначелник династије Обреновић, његова породица, наследници и живот на српском двору. Ученици су уживали у изложби јер су могли да виде аутентичне предмете из живота кнеза Милоша и да повежу са градивом које смо обрађивали на часовима историје.