Европски дан језика

*Европски дан језика*
Европски дан језика, 26. септембар, обележен је низом активности.
Ученици 5. и 6. разреда учествовали су у оквиру секције немачког језика у изради паноа, упознајући се при том са европским језицима, као и занимљивостима везаним за европску културну баштину.

Ученици 7. и 8. разреда присуствовали су у оквиру откривања европских језика и културе отвореним вратима у Институтима за учење страних језика( Goethe-Institut, Instituto Cervantes de Belgrad, Institut français de Serbie) у Кнез Михајловој улици. Током отворених врата ученици су учествовали у наградном квизу познавања европских језика, показали изузетно знање и интересовање за исте.

У оквиру теме европски језици кроз музику и уметност одржан је концерт у музичком павиљону на Калемегдану, у току кога су извучени добитници наградног квиза,а међу њима су се нашли и наши ученици Јанко Дубљанин и Бојана Вељов.

Ученици су се лепо провели и забавили уз закључак – што више језика говориш, то си богатији.

Je mehr Sprachen du sprichst,desto reicher bist du.

Наставник немачког језика :
                                                                                                Николина Рацковић