Вајарски атеље

Ученици 2/4 су у оквиру секције креативни кутак, а уз подршку родитеља, посетили вајарски атеље Грнчарин, где су учили о основама вајања и где су извајали, уз стручну подршку, своје прве шоље, вазне, чаше. Пар незаборавних сати, неколико нових стручних термина и много добре забаве су једно лепо после подне учинили још лепшим.

Марина Јованов, учитељица 2/4

MAЛА ОЛИМПИЈАДА

*ПРВИ РАЗРЕД*

Ученици 1.разреда Основне сколе “Данило Киш”, на недавно одржаном спортском такмичењу, Мала олимпијада, освојили су 2.место. Такмичење је одржано у Основној школи”Милан Ђ. Милићевић”.Овом приликом желимо да се захвалимо родитељима ученице 1-4 разреда, Урошу и Лани Обркнежевић, који су деци за ту прилику обезбедили ранчеве са лепим садржајем.

Учитељица Милица Дувњак

*ДРУГИ РАЗРЕД*

Ученици другог разреда су учествовали на Малој олимпијади, где су, на нивоу Општине Вождовац, освојили друго место и сребрне медаље. Учествовање на Малој олимпијади, као и успех на истој, полако постаје традиција наше школе. Уз жељу да се број пехара и медаља из године у годину повећа, наставићемо још мотивисанији да се трудимо и негујемо тимски рад и спортски дух.

Учитељица Марина Јованов