МИСЛИША

Математичко такмичење “МИСЛИША 2017”

Данас у нашој школи, 9.3.2017.године, одржано је математичко такмичење “Мислиша”. На такмичењу “Мислиша”, који по једанаести пут организује Математичко друштво “Архимедес”, учествовали су ученици од другог до осмог разреда.

Према добијеним пропозицијама , ученици су решавали тестове са занимљивим математичким задацима првенствено логичко-комбинаторног карактера, али у складу са програмом математике и узрастом ученика. Тестови се прегледају и обрађују у  „Архимедесу“. Резултати такмичења биће најкасније до 15.4.2017.године.

Сви ученици су добили сертификат о учешћу и чланске карте „Архимедеса“ . Након обраде резултата, најуспешнији ће добити похвале и награде за постигнуте резултате.

Координатор такмичења -Милена Џамић

ПРИРЕДБА ЗА ДАН ЖЕНА

“Никад ми њено јело није било преслано, пудинг пресладак, хлеб бајат, шамар болан, прекор злобан… Кад бих је сањао, тог дана бих добио крила. Знала је сваку моју тајну, иако јој никад ништа нисам причао… Никада ми није рекла ‘Не закасни’, већ ‘Добро је да си брзо стигао’. Моја мајка… Никад ме ништа није учила…само сам је следио.”

Одељење 2/4 је Дан жена обележило симболичном приредбом посвећеној мајкама.
Марина Јованов

Међународни дан жена, 8. март, обележили су ученици другог разреда. Они су, заједно са својом учитељицом, организовали приредбу за маме. Уз рецитацију, глуму, песму и осмехе маме су уживале у приредби. По завршетку приредбе сви су били задовољни, о чему су најбоље говорили широки осмеси на лицу, како малишана, тако и њихових мама.

Учитељица Милена Џамић