Дан општине Вождовац

Ученици старијих разреда наше школе посетили су Општину Вождовац 13.12.2016. поводом Дана општине. Наши вредни рецитатори Теодора Игњатовић, уч VI 1 , Вук Вукадиновић, Милица Седларевић, уч V 3 као и Маша Станковић, уч VI 2 учествовaли су у рециталу представивши се песмама о својој школи, нашој општини и насељу. Тако су присутни чули њихово поетско виђење лика Степе Степановића, јунака нашег насеља, Вождовца, наше школе.

Немерљив допринос свечаности дале су њихове старије другарице, матуранткиње VIII 1 Ана Бујошевић и Нађа Радосављевић као и Марија Поповић VIII2 које су се представиле интерпретацијама белоруских песника.

Ивона Ђукић и Данка Нововић

Школско такмичење рецитатора

У школској библиотеци одржано је у среду 25. 1.2017. Школско такмичење рецитатора.Учесници су били ученици наше школе, по један представник одељења I – VIII разреда.

Богатством писане речи наметнули су жирију тежак задатак па је доделио по два прва места у категорији млађег и старијег узраста.

Прво место и пласман на Општинско такмичење остварила је ученица I 6 Јоцић Марија песмом Дејана Алексића ,,Посвађане ципеле“ (ментор – учитељ Мирјана Шеша)

Прво место школи припало је Субошић Јани, уч.III 1 песмом Бране Црнчевића ,,Љубоморно дугме“(ментор-учитељ Бојана Блажевић)

Друго место освојио је Чоловић Сергеј, ученик I 4 интерпретацијом Женске ругалице аутора Тода Николетића (ментор- учитељ Милица Дувњак)

Треће место припало је Данић Анђели, ученици IV 3 која је говорила песму ,,Баш важно“ Татјане Пуповац (ментор – учитељ Александра Вујатовић)