Изложба дечјих радова

*Изложба дечјих радова*

У свечаној сали Градске општине Вождовац у суботу је приређена изложба радова ученика првог разреда основних школа са територије Вождовца, који су учествовали у великом ликовном конкурсу осликавања Песмарице Јована Јовановића Змаја. Ђаци прваци из београдских основних школа радили су цртеже на задату тему – неку од песама првог писца у српској књижевности који је писао песме за децу.

Основна идеја изложбе била је да се виде радови ђака првака  који ће бити објављени, а такође и оних којих неће бити у Песмарици.

Мали посетиоци изложбе, заједно са својим родитељима и учитељицама, могли су да погледају бројне маштовито осликане радове ученика наше школе. Учитељица Невена Чавић посетила је изложбу са својим ђацима.

img_0794       img_0793

ГО Вождовац је покровитељ, а организатори конкурса и изложбе су Societe Generale банке у Србији и Друштво учитеља Београда, који су и издали Песмарицу Јована Јовановића Змаја.

Координатор Друштва учитеља Београда и организатор: Милена Џамић

Реализатори: Учитељице првих разреда