Ликовни конкурс “Илустровање песама Јове Јовановића Змаја”

У организацији Друштва учитеља Београда и банке Societe generale у школи је одржан ликовни конкурс са темом ,,Илустровање песама Јована Јовановића Змаја’’. Учитељице су првацима прочитале песму и дале потребна упутства, а онда су прваци веома предано кренули са приказивањем  свог доживљаја песме.Догађај  ће у наредним данима биће реализован још у пет београдских општина.

Жири у саставу наставнице Софије Љубинковић, библиотекарке Марине Станковић и представника из банке је изабрао четири најбоља рада, који ће бити публиковани у пригодној збирци. Остали радови, који су ушли у ужи избор, биће изложени у неком од простора на општини Вождовац и у холу наше школе.

Најбоља четири рада, по мишљењу жирија, су радови следећих ученика: Лана Ђоковић, ученица 1/3 одељења; , Миа Скурић ученица 1/3 одељења;  Андреа Вељовић, ученице 1/5 одељења и Милице Петковић, ученице 1/6 одељења.

С обзиром да се поменута четири рада не налазе у школи, објављујемо их на нашем сајту.

image-4image-3

Прваци су показали велику разумевање задате теме и озбиљност у раду.

image-1image

БРАВО ПРВАЦИ!

Координатор Друштва учитеља Београда и организатор: Милена Џамић

Реализатори: Учитељице првих разреда

ТЕМАТСКИ ДАН- ВУК СТЕФАНОВИЋ КАРАЏИЋ

Ученици другог разреда посветили су дан нашем великану Вуку Стефановићу Караџићу.

СРПСКИ ЈЕЗИК

img_0415 img_0416

МАТЕМАТИКА

ЛИКОВНА КУЛТУРА

img_0365  img_0364

Учитељице: Николић Соња, Милена Џамић и Марина Јованов

„ПАЖЉИВКОВА ПРАВИЛА“ ЗА БЕЗБЕДНОСТ ВОЖДОВАЧКИХ ПРВАКА

Ученици првог разреда наше школе, као и ђаци прваци свих  вождовачких основних школа, присуствовали су забавно-едукативној представи у Спортском центру Шумице. Том приликом добили су флуоресцентне наруквице и приручник „Пажљивкова правила у саобраћају“, помоћу којег ће моћи да се упознају са основним правилима понашања у саобраћају. Програм организовала Агенција за безбедност саобраћаја и ГО Вождовац.