Градска такмичења

На Градском такмичењу из књижевности одржаном   21.3.2015.год. у ОШ “Дринка Павловић”, ученица 8. разреда наше школе, Наталијa Буразор, освојилa је треће место.                 Наставник:Марија Ђорђевић

На Градском такмичењу из математике , одржаном  28.3.2015.године у ОШ  “Драган Лукић” наши ученици су освојили следеће награде:

1. Душан Станковић, ученик V разреда -ПРВА НАГРАДА, наставник- Бранислава Врбашки

2.Јован Бокић, ученик IV разреда -ТРЕЋА НАГРAДА, учитељица Милена Џамић

У Дечјем културном центру Београда а у сарадњи са организацијом Пријатељи деце Београда одржано је Градско такмичење најбољих певача основних школа. На Градском такмичењу музичких секција  ОШ Београда “Златна сирена”, ученица наше школе Софија Зељић освојила је друго место.
18687_10204915260414817_7103098602604148720_n[1]
Наставник Јелена Шкрњуг
Стефан Жарковић, ученик осмог разреда, заузео је 1. место
на Градском такмичењу  из српског језика одржаном 18.4.2015. у ОШ “Лаза Костић” и тако се пласирао на Републичко такмичење које ће у мају бити организовано у Тршићу.
Честитамо!
                                                             Наставник Марија Ђорђевић

Позориште

Ученици 7. и 8. разреда наше школе посетили су 5.3.2015.године Југословенско драмско позориште. Погледали смо комедију “Хистерија”. Циљ посете био је културолошке и образовне природе. Жеља наставника била је да ученици уживају у позоришној уметности и да научена знања из области драмског текста уоче у представи. Духовити дијалози и луцидне реплике изазивали су буру смеха и овације. Радује ме чињеница да су  ученици, а то је више него очигледно, уживали.

20150305_223304

Ученици 8. разреда наше школе 25.3. посетили су Југословенско драмско позориште са наставницом српског језика Маријом Ђорђевић. Погледали смо представу “Покојник” урађену по истоимено Нушићевој комедији.

Координатор пројекта Марија Ђорђевић, професор српског језика.

Посета предшколаца

ПОСЕТА   ПРЕДШКОЛАЦА

Предшколци из вртића ”Лептирић”, гостовали су у нашој школи. Дружили су се са учитељицама будућег првог разреда и уживали у приредби коју су за њих припремили трећаци и четвртаци наше школе.

IMG_2999  IMG_2988

Драги другари предшколци дружили се, активно учествовали и уживали у ликовној радионици са четвртацима.