Позориште

Позориште 3. разред

У среду 11.3.2015.године ученици трећег разреда су посетили Установу културе ,,Вук Караџић“. Том приликом је изведена позоришна представа ,,Тајне Дунава“. Користећи савремену технологију у комбинацији са традиционалним начином извођења представa пажња деце је све време била усмерена на дешавања на сцени. Они су били део представе и активно су учествовали у њој. На веома занимљив начин, прилагођен узрасту, кроз причу брата и сестре који проналазе благо деца су стекла нова знања о Ратном острву и реци Дунав. Својим едукативним садржајем представа је омогућила да деца на веома интересантан и забаван начин упознају своје непосредно окружење и значај његовог очувања. Кроз игру, причу, музику и смех веома лако су обновљена и усвојена, веома битна знања.

20150311_123638                       unnamed

Учитељице: Данијела Маниташевић и Маријана Кљајевић

Позориште 4. разред

Ученици 4. разреда посетили су Академију 28 и погледали представу “Крцко Орашчић“. Крцко Орашчић је забавна али пре свега едукативна представа, која малишане учи правим вредностима- НЕ СУДИ ЧОВЕКУ ПО СПОЉАШЊОСТИ, ВЕЋ ПО ЊЕГОВИМ ДУХОВНИМ КВАЛИТЕТИМА. Хофманова представа из 19. века прилагођена је деци, дијалози су занимљиви и често духовити. Деца су била одушевљена  представом и препуна позитивних утисака.

aa9e3d369dfc0b02c1ee5e87f6aa2243_1_large

Учитељице: Марија Јовановић и Милена Џамић

Посета Вуковом и Доситејевом музеју

Посета Вуковоm и Доситејевоm музејu

Ученици 8.разреда 12.3.2015.године, посетили су Вуков и Доситејев музеј. Видели су сталну поставку Вукових личних ствари и примерке првих издања његових књига. Имали су прилику да виде оригинални лист из Мирослављевог јеванђеља које је написано крајем 12. века.

Ова посета имала је образовни карактер јер смо њоме систематизовали знање из области историје језика којим смо се бавили током првог полугодишта. Сви смо задовољни оним што смо у Музеју видели и чули од кустоса.

Picture 249                  Picture 254
Наставник:Марија Ђорђевић

Општинско такмичење из српског језика

На Општинском такмичењу из српског језика, одржаном дана 7.3.2015.године у школи  “Данило Киш” , Стефан Жарковић ученик 8.разреда  је освојио ПРВО МЕСТО.

Наставник Марија Ђорђевић

На Општинском такмичењу из српског језика и језичке културе, одржаном 7. марта 2015. године у нашој школи, ученици 5. и 6. ОШ “Данило Киш” остварили су значајне резултате.
 Ученик 5/1 Денис Крајачић освојио је 2. место.
 Ученица 5/1 Теодора Тегелтија  освојила је 3. место.
 Ученица 6/1 Ана Костић освојила је 3. место.
Похваљују се и ученице Александра Буквић и Сара Рахпејма, које су учествовале на такмичењу.
Пласираним на Градско такмичење честитамо и желимо нове победе.
Наставник: Јелена Ђурић