Општинско такмичење из српског језика

У суботу 7. марта, у нашој школи, одржано је општинско такмичење из српског језика. Ученици су решавали следеће тестове:

5. разред-тестови и решења;

6. разред-тестови и решења;

7. разред-тестови и решења;

8. разред-тестови и решења;

Резултати такмичења:

пласман 5. разред

пласман 6. разред

пласман 7. разред

пласман 8. разред

БЕСПЛАТНИ УЏБЕНИЦИ

Поштовани родитељи,

Дописом Министарства просвете и технолошког развоја  у обавези смо да пошаљемо списак ученика који могу да добију бесплатне уџбенике. С обзиром да немамо податке о вашим примањима и тренутном материјалном и социјалном статусу, молимо све потенцијалне и заинтересоване родитеље да попуне обрасце које смо послали по Вашој деци. Потребно је да се информишете о критеријумима и потребној документацији.  Вашу документацију предати одељенском старешини најкасније до 12.3.2015. године.
Срдачно,
Школа “Данило Киш”
1-1 2-1

Позориште

МУЗИЧКИ ТОБОГАН

Ученици првог и другог разреда наше школе имали су прилику да у четвртак 5.3.2015. године посете Дечији културни центар и том приликом буду учесници програма – Tобоганске играрије, који су водили Миња Субота и Леонтина. Програм је био интерактивног крактера, па је ученицима пружена могућност да учествују у такмичарским играма које су садржајно биле везане за свет музике. Песма, игра, смех пратили су овај програм, али такво расположење било је и по повратку,  у аутобусима.

Задовољна лица ученика, показала су нам да је програм био сјајан, а то је и био циљ наше посете.

20150305_112810 IMG_20150305_113355