100 година од ослобађања Београда

У оквиру одељењског пројекта “100 година од ослобађања Београда”, ученици наше школе  су 18. октобра посетили “Академију 28” и одгледали монодраму “Надежда Петровић”. Лик Надежде Петровић је на тренутак оживела глумица Биљана Ђуровић.Радња монодраме приказује последње дане сликаркиног живота у Ваљевској болници 1915. Упркос потпуној изнемоглости услед болести, пегавог тифуса који је у време Првог светског рата узео епидемиолошке размере, ова знаменита жена испитује (не)моћ уметности у рату, размишљајући  о “чуду живота и смрти”, безуспешно покушавајући да се придигне и врати рањеницима и болсенима. Ова монодрама је уједно и ламент над свим српским синовима који су животе положили на бранику отаџбине.

Организатори Ана Крунић и Јелена Ђурић, наставнице српског језика