Апликација педометар – угледни час

У свакодневном животу ученици данас користе бројне апликације, које преузимају са различитих ресурса доступних на интернету.

На угледном часу у одељењу 5/4 одлучили смо да самостално реализујемо једну апликацију употребом платформе MIT App inventor. Одлучили смо се за једну, врло често коришћену и данас доступну на бројним уређајима – апликацију Педометар.

Уз помоћ наставнице Наташе Ников, ученици су на рачунарима реализовали апликацију. Апликацију су затим преузели на своје мобилне телефоне и тестирали је. Без обзира на то што се ради о једној апликацији доступној на сваком кораку, њихово одушевљење реализованим програмом је било огромно.

Реализовану апликацију, у оквиру тематске недеље посвећене здравом начину живота, ученици су тестирали на часу физичког васпитања. У различитим активностима на часу, проверили су рад апликације и још једном се уверили да свако од њих на један једноставан начин може реализовати врло занимљиве и у животу применљиве апликације.