Трибина за ученике осмих разреда

У среду, 25. IV 2017. године, у нашој школи је одржана трибина за ученике осмих и седмих разреда на којој су родитељи наших ученика представљали своја занимања, своју струку.

Избор занимања, односно струке, професије коју ће неко одабрати за свој животни позив је веома значајно јер ће се њоме бавити неколико деценија и мора се волети. Наши гости, родитељи, показали су да изузетно воле своје позиве, чак и оне тешке и мучне тренутке који постоје у сваком послу. Али љубав и позитиван однос према својој струци и ономе чиме се бавиш ти даје снагу и вољу да са радошћу и вољом обављаш свој животни позив.

Родитељи су причали како су се одлучили за своју професију, који је пут до остварења циља, да он није увек једноставан али да се истрајношћу и залагањем, сталним учењем стиже до циља и да је свака препрека савладива. Поручили су да је знање увек добробит, да су и оне наизглед безначајне и споредне ствари и знања, вештине у неком тренутку корисне и потребне.

Наши осмаци! Не одустајте од својих идеја и жеља и остварите се као успешни и срећни људи! Срећно у избору занимања,

Родитељи:      Горан Радосављевић, пуковник авијације ВС

Бранкица Кнежевић, координатор у припреми балетских представа

Сања Дацић, доцент биолошког факултета Универзитета у Београду