Такмичење Црвени крст

Црвени крст Вождовац је у недељи Црвеног крста, дана 15.5.2019. у Центру за културу и спорт “Шумице” организовао општински квиз “Шта знаш о Црвеном крсту”.
На квизу је учествовало 19 екипа ученика четвртих разреда из 11 школа са наше општине. Квизу су претходиле припреме у основним школама уз помоћ учитеља, као и наших обучених младих волонтера.
Квиз се састојао из две серије питања о Црвеном крсту и програмима које Црвени крст реализује, али и из три забавне игре (пронађи разлике, слагање чаша и полигон спретности).
У реализацији самог квиза, учествовало је укупно 15 волонтера Црвеног крста Вождовац.
Ове године, прво место заузела је екипа из Основне школе “Данило Киш”, која ће нас уједно и представљати на градском квизу.

Координатор Црвеног крста: Милена Џамић