СТОГОДИШЊИЦА ОСЛОБОЂЕЊА БЕОГРАДА У ПРВОМ СВЕТСКОМ РАТУ

Укључивши се у пројекат Дечјег културног центра Београд са темом ,,Обележавање сто година ослобођења Београда у Првом светском рату”, ученици 7/3 одељења трагали су за знаменитим личностима српске историје из доба Великог рата. Истраживање, које је започето половином септембра, водило је ученике кроз историјску и уметничку литературу, у посету Академији 28, где је приказана представа о последњим данима сликарке Надежде Петровић и пут родне куће војводе Степе Степановића. На дан када је Београд ослобођен, 1. новембра, изведен је угледни час у корелацији историје, српског језика и ликовне културе. Као резултат пројекта настали су цртежи са тематиком из Првог светског рата и видео-записи кроз које су ученичким гласом своје животе испричали учесници и савременици Великог рата.

Наставници: Марија Латиновић, Ана Крунић, Софија Љубинковић