Пројектна настава: Историја, Физика, ТиО

Реализатори: Марија Латиновић, Марика Чочовска, Светлана Петровић, Зоран Богатиновић

Тема: Индустријска револуција
Ученици одељења  VII3 говорили су нам о једној занимљивој теми Индустријска револуција коју су повезали кроз три наставна предмета. Бавили су се проучавањем и истраживањем историјског аспекта, развојем физике као и зачетка технике и технологије.
Ученици говоре о историјском значају индустријске револуције и утицај развоја машина на индустријску револуцију, као и о технолошким изумима и новинама (летећи чунак, предилица, механички разбој). Говори се о Џејмсу Вату и проналаску парне машине (1784.), изградњи првог пароброда (1807.), парне локомотиве (1814.) и о томе како је Енглеска постала „радионица света“- центар индустријске производње. Деца су кроз презентацију, причу и експеримент који су направили на часу техничког објаснили принцип рада парне машине која је произвела индустријску револуцију.