Посета

Заокруживши тематску наставу из историје српског језика, осмаци наше школе у пратњи наставница српског језика Ане Крунић и Јелене Ђурић посетили су Музеј Вука и Доситеја. То је меморијални музеј посвећен двојици великана српске културе, просветитељу и првом српском министру просвете Доситеју Обрадовићу и реформатору српског језика, творцу српског књижевног језика, Вуку Караџићу.

Ученици су имали прилику да прођу кроз најстарију сачувану зграду у Београду и упознају се са заоставштином двојице најзначајнијих Срба који су обележили 18. и 19. век. По завршеном обиласку, наши осмаци су прошли и кроз мини-радионицу која је била истраживачког карактера. И на крају, као и увек до сада, наши осмаци су одушевили запослене културом и васпитањем и добили прегршт похвала, али и поклончића.

mde
sdr