Позориште

Позориште 3. разред

У среду 11.3.2015.године ученици трећег разреда су посетили Установу културе ,,Вук Караџић“. Том приликом је изведена позоришна представа ,,Тајне Дунава“. Користећи савремену технологију у комбинацији са традиционалним начином извођења представa пажња деце је све време била усмерена на дешавања на сцени. Они су били део представе и активно су учествовали у њој. На веома занимљив начин, прилагођен узрасту, кроз причу брата и сестре који проналазе благо деца су стекла нова знања о Ратном острву и реци Дунав. Својим едукативним садржајем представа је омогућила да деца на веома интересантан и забаван начин упознају своје непосредно окружење и значај његовог очувања. Кроз игру, причу, музику и смех веома лако су обновљена и усвојена, веома битна знања.

20150311_123638                       unnamed

Учитељице: Данијела Маниташевић и Маријана Кљајевић

Позориште 4. разред

Ученици 4. разреда посетили су Академију 28 и погледали представу “Крцко Орашчић“. Крцко Орашчић је забавна али пре свега едукативна представа, која малишане учи правим вредностима- НЕ СУДИ ЧОВЕКУ ПО СПОЉАШЊОСТИ, ВЕЋ ПО ЊЕГОВИМ ДУХОВНИМ КВАЛИТЕТИМА. Хофманова представа из 19. века прилагођена је деци, дијалози су занимљиви и често духовити. Деца су била одушевљена  представом и препуна позитивних утисака.

aa9e3d369dfc0b02c1ee5e87f6aa2243_1_large

Учитељице: Марија Јовановић и Милена Џамић