ОШ “ДАНИЛО КИШ” НАЈУПЕШНИЈА ШКОЛА У ШАХУ НА ВОЖДОВЦУ

Основна Школа “Данило Киш” је остварила пласман на екипно градско такмичење у шаху, и 11 ученика И ученица школе су остварили пласман на појединачно градско такмичење у шаху. Тиме је најуспешнија од свих школа које су узеле учешће на општинском такмичењу.                                                                           – На екипном такмичењу одржаном 16.3. у ОШ “Вук Караџић” у Рипњу, у конкуренцији 8 школа, наша школа, иако једна од најмлађих, освојила је високо 3 место, и пласман на градско такмичење.                                                                                                                    Екипа је играла су саставу:

1. Андрија Анђић

2. Вук Пешић

3. Матија Племић

4. Никола Племић

5. Михајло Браковић

6. Илија Радосављевић

7. Ана Багаш

8. Јана Јевтић

9. Даница Стаменовић

– На појединачном општинском такмичењу у шаху које је одржано 17.3. у ОС “Бранислав Нушић”, ученици ОШ “Данило Киш су освојили највише медаља и пласмана на градско такмичење од свих школа на територији ГО Вождовац, а учешће су узели ученици чак 13 Основних школа. Ученици наше школе су освојили 3 златне, 3 сребрне и 5 бронзаних медаља. Њих једанаесторо се пласирало на градско такмичење које се одрзава 30. и 31. марта.

Освајачи медаља су:

Бојановић Лука 1. место

Племић Никола 1. место

Анђић Андрија 1. место

Племић Матија 2. место

Сретић Петра 2. Место

Мунић Ана 2. место

Димитријевић Стефан 3. место

Пешић Вук 3. место

Стаменовић Даница 3. место

Станковић Анђелина 3. место

Јањић Сташа 3.место

Ана Багаш има директно право учешћа на државном такмичењу као актуелни првак Србије.