Очување природе

Дана 5.2.2021. ученици 4/4 одељења наше школе заједно са Јавно комуналним предузећем „Зеленило-Београд“ учествовали су  у oрганизовању традиционалне садње јелки са бусеном.  Јелке су засађене  на улазу у насеље Степа Степановић, у коме се и налази наша школа.

Ученици су овом приликом од стручњака из „Зеленила“ научили како се правилно сади дрвеће,  због чега је важно чувати биљке и остали живи свет који нас окружује. Сазнали су и како се дрвеће негује после садње и обећали су да ће редовно обилазити и пазити јелке које су засадили.

Циљ ове акције је био да се макар део јелки које се због Нове године истргну из природе, на овај начин врате и наставе свој живот.

Овим путем уз помоћ најмлађих указујемо на значај заштите и очувања природе, као и средине у којој живимо.