НОВОГОДИШЊИ КВИЗ

Последњег понедељка 2018. године, 24. децембра, осмаци наше школе учествовали су у “Новогодишњем квизу знања из српског језика”. Квиз су осмислиле наставнице српског језика Ана Крунић и Јелена Ђурић, а ученике и наставнике других предмета су кроз квиз водили Сава Живановић и Јанко Дубљанин, ученици 8/2.

У квизу се такмилило шест група, од којих је свака била сачињена од пет ученика, од којих је један био вођа тима, и једног наставника. Будући да је квиз змишљен као својеврсна припрема ученика за завршни испит, питња су била осмишљена у складу са тим захтевом – обухватила су градиво из језика, књижевнисти, правописа и језичке културе од 5. до 8. разреда.
Победничка група ђака, у којој је из редова наставника била Јелена Калезић, наставница историје, награђена је високим оценама из српског језика, а остале групе – слатким поенима.
Квиз је протекао у пријатељској и такмичарској атмосфери па се надамо да ћемо га поновити и догодине.