Ератостенов експеримент

Ученици 8. разреда реализовали су међународни пројекат Ератостенов експеримент.

У оквиру пројекта ученици су уз помоћ штапа и његове сенке измерили обим Земље по меридијановом луку, на начин на који је то урадио Ератостен у III веку пре нове ере. Резултате добијене осматрањем упоредили су са подацима замишљене школе на екватору (ДР Конго), која се налази на нашем меридијану, као и са партнерским школома у Каламбаки (Грчка) и Варшави (Пољска).

Ученици су имали задатак и да направе презентације на задате теме којима су повезали знања из географије, физике и математике. Резултате пројекта презентовали су својим вршњацима на угледним часовима.

Ученице Лена Гавриловић, Николина Нанић и Петра Павић су направиле плакат пројекта у апликацији Canva, чиме је пројекат повезан са Erasmus+ пројектом Stop! Loading… Go!

Наставнице Душица Пецељ, Марика Чочовска Миловановић и Виолета Пушица