Браво за наше генијалце

Екипа наше школе ГЕНИЈАЛЦИ, освојила је 1. место на такмичењу BRAINFINITY!

Чланови екипе су ученици 6-4, Дуња Ристовић, Соња Михаиловић, Ђорђе Попов и Милан Павловић.

Финално такмичење је одржано 06. 06. 2020. године, у средњој школи за информационе технологије на Новом Београду. Задаци су логички, практичног типа, који подстичу креативност и логичко расуђивање, а осим доброг математичког знања, подразумевају и одличну информатичку писменост.

Ученици су најпре 14. марта прошли први круг такмичења, а за финално такмичење до самог краја нисмо знали хоће ли се одржати.

Захваљујемо се за бодове освојене на друштвеним мрежама, за које се нисмо трудили, не размишљајући да могу бити од значаја приликом проглашења победника. Нашој екипи не толико, колико екипи са којом делимо 1. место. Наиме, наши ученици су за решавање задатака имали 5 бодова више, али је супарничка екипа ове бодове надоместила управо бодовима са друштвених мрежа.
ЧЕСТИТАМО!