Амбасада Јапана

Наша школа је учествовала у Пројекту “Ширење јапанског језика у основним и средњим школама у Србији.” Тим поводом је школа добила позивницу да посети Амбасаду Јапана. У посети је било одељење IV/1 са директорком школе Данијелом Чоловић, наставницом веронауке Сањом Станишић и учитељицом Соњом Николић. Асистент за медије и културу, Анђелка Дабовић их је примила, разговарала са децом о јапанском језику, упознала их са занимљивостима Јапана кроз кратку презентацију и филм о једном школском дану у Јапану деце вршњака. На српском језику их је поздравио главни секретар Амбасаде Јапана, а ученици овог одељења су му уручили писмо захвалности на позиву за посету са жељом да и они буду наши драги гости. Посету су завршили занимљивим представљањем јапанске борилачке кендо вештине када су деца имала прилику да упознају правила кенда , али и да се “боре” (сунђерастим мачевима) са прослављеним мачеваоцем, носиоцем црног појаса. У школу су се вратили пуни прелепих утисака!